Najbardziej wyczekiwane premiery filmów – Marzec 2023

admin 13 lutego, 2023

Marzec 2023 r. zapowiada się ekscytującym miesiącem dla kinomanów, z kilkoma wyczekiwanymi premierami zaplanowanymi na cały miesiąc. Jedną z największych premier jest nadchodząca kontynuacja filmów o płatnym zabójcy – John Wick 4.

Holy Spider

Holy Spider

Film „Holy Spider” w reżyserii Ali Abbasi to thriller rozgrywający się w Iranie w 2000 roku. Opowiada historię seryjnego mordercy, który celuje w kobiety o luźnej moralności, oraz dwóch detektywów, którzy mają za zadanie go wytropić. Abbasi zagłębia się w skomplikowany dylemat moralny tej sytuacji, gdyż morderstwa podejrzanego są przez wielu postrzegane jako niezbędny krok w oczyszczaniu miasta i pozbywaniu się z niego niemoralnych elementów. Detektywi, ścigając podejrzanego, muszą zmierzyć się z własnymi przekonaniami, czy zbrodnia taka jak ta może być kiedykolwiek usprawiedliwiona. Ten prowokujący do myślenia film bada głębię ludzkiej moralności i siłę religijnych wpływów, zagłębiając się w mroczny świat represji, przestępczości i zbrodni.

Imperium światła

Imperium światła

Imperium światła, wyreżyserowany i napisany przez nagrodzonego Oscarem reżysera Sama Mendesa, to porywający dramat, który śledzi intensywnie osobistą relację między dwojgiem ludzi, rozgrywającą się na tle małomiasteczkowego kina na południowym wybrzeżu Anglii. Film zapowiada się jako głęboko poruszające i emocjonalnie naładowane doświadczenie. Poprzez starannie opracowany scenariusz i oprawę audiowizualną Imperium światła będzie badać złożoność miłości, znaczenie rodziny i siłę przyjaźni.

Filip

Filip

Akcja przejmującego filmu „Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego rozgrywa się w 1943 roku, podczas okupacji hitlerowskiej w Polsce. Główny bohater, Filip, przedstawiony jest jako jednostka kosmopolityczna, ale emocjonalnie zdystansowana. Mimo że mieszka w sercu nazistowskich Niemiec, udaje mu się ukryć swoje żydowskie pochodzenie i tym samym uniknąć straszliwego losu swojej rodziny, która została rozstrzelana w Polsce.

Creed 3

Creed 3

Film „Creed 3” w reżyserii Michaela B. Jordana to bardzo oczekiwany sequel, śledzący historię Adonisa Creeda, byłego boksera, który osiągnął zarówno osobisty, jak i zawodowy dobrobyt. Pomimo sukcesu, Adonis wciąż ma jednego groźnego przeciwnika – swojego przyjaciela z dzieciństwa i byłego mistrza bokserskiego, Damiana. W filmie będzie można zobaczyć porywającą scenę walki pomiędzy tymi dwoma zawodnikami na ringu. Zapowiada się intensywne starcie Adonisa i Damiana, które rzuci światło na skomplikowaną relację między tymi dwoma bohaterami.

Zadra

Zadra

Film „Zadra” w reżyserii Grzegorza Molędy opowiada historię młodej, ambitnej artystki z niezamożnego blokowiska. Jest ona zdeterminowana, by zaistnieć w zdominowanym przez mężczyzn przemyśle muzycznym hip-hopu, pomimo wyzwań, jakie się z tym wiążą. Kiedy stara się przełamać konwencje gatunku, spotyka się z krytyką i sceptycyzmem. W obliczu przeciwności losu Zadra musi znaleźć odwagę, by pozostać wierną swojej artystycznej wizji i odkryć swój własny, niepowtarzalny głos.

W gorsecie

W gorsecie

Film „W gorsecie” w reżyserii Marie Kreutzer opowiada historię cesarzowej Elżbiety z dworu wiedeńskiego, która zbliża się do swoich czterdziestych urodzin, co powszechnie uważa się za koniec młodości. W związku z tym Elżbieta podejmuje aktywne działania w celu poprawy swojego wizerunku w obliczu nieuchronnego skandalu.

Krzyk 6

Krzyk 6

Krzyk 6, szósta odsłona popularnej franczyzy horrorów, jest reżyserowana przez Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta z kolektywu filmowego Radio Silence. Obaj reżyserzy wyrobili sobie markę w gatunku horroru, wyreżyserowawszy uznane filmy Ready or Not i Southbound. Najnowsza odsłona serii „Krzyk” zapowiada się na najnowocześniejszy horror, w którym Bettinelli-Olpin i Gillett ożywiają kultowe postaci i historię, którą fani pokochali.

Shazam! Gniew bogów

Shazam! Gniew bogów

Gorąco oczekiwany sequel hitu kasowego z 2019 roku, „Shazam! Gniew bogów” pojawi się w kinach już w marcu. Wyreżyserowany przez Davida F. Sandberga, będzie to druga odsłona franczyzy Shazam! Oryginalny film był ogromnym sukcesem i fani na całym świecie nie mogą się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie sequel. Z tym samym zespołem twórców i gwiazdorską obsadą, nowy film z pewnością będzie ekscytującą przygodą. Sandberg wnosi świeże podejście do klasycznej historii o superbohaterach, a film zapowiada się na pełną akcji jazdę z dreszczykiem.

John Wick 4

John Wick 4

Już wkrótce na ekrany kin wejdzie bardzo oczekiwana czwarta część serii John Wick w reżyserii Chada Stahelskiego. W swojej karierze reżyserskiej Stahelski zyskał reputację dzięki intensywnym sekwencjom akcji i skomplikowanej choreografii walk – i John Wick 4 nie będzie wyjątkiem. Fani serii mogą oczekiwać więcej tej samej wysokooktanowej, chwytającej za serce akcji, która sprawiła, że pierwsze trzy filmy odniosły tak wielki sukces. Stahelski, który wcześniej wyreżyserował trzy pierwsze filmy z serii John Wick, obiecał, że czwarta część będzie większa i lepsza niż kiedykolwiek.

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor to film w reżyserii Jonathana Goldsteina i Johna Francisa Daleya oparty na uwielbianej grze fabularnej fantasy o tej samej nazwie. Film śledzi złodziejaszka i kompanów, którzy wyruszają na śmiałą misję odnalezienia i odzyskania cennego artefaktu. Nie wiedząc o tym, wkrótce przyjdzie im zmierzyć się z wrogimi przeciwnikami, zdeterminowanymi, by uniemożliwić im osiągnięcie celu.

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień0