Najbardziej wyczekiwane premiery filmów – Luty 2023

admin 13 stycznia, 2023

W lutym tego roku widzowie i miłośnicy kina mogą spodziewać się ekscytujących premier filmowych. Od wielkobudżetowych blockbusterów po mniejsze, niezależne filmy, luty 2023 z pewnością przedstawi nam wiele porywających historii, postaci i obrazów. Dla osób poszukujących niezapomnianych wrażeń filmowych, premiery tego miesiąca z pewnością nie zawiodą.

Aftersun

aftersub

Aftersun to pełnometrażowy film napisany i wyreżyserowany przez Charlotte Wells. Opowiada historię Caluma i jego córki Sophie, których łączy nierozerwalna więź, gdy spędzają razem czas w tureckim kurorcie. Dzięki swoim doświadczeniom tworzą kolekcję cennych wspomnień, które pozostaną na całe życie. Ojciec i córka utrwalają wyjątkowe chwile na kasecie VHS, pozostawiając w nich trwały ślad. Pomimo przeszkód, jakie napotykali na swojej drodze, ich więź umacnia się i mogą z sentymentem patrzeć na czas, który spędzili z dala od zgiełku codziennego życia.

Asteriks i Obeliks Imperium smoka

Asteriks i Obeliks Imperium smoka

Francuski film komediowy „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka„, wyreżyserowany przez Guillaume’a Caneta i napisany przez samego reżysera Guillaume’a Caneta i Juliena Hervé, podąża za popularnymi komiksowymi bohaterami Asteriksem i Obeliksem w epickiej przygodzie. Film rozpoczyna się w momencie, gdy cesarzowa Chin zostaje zdradziecko uwięziona podczas zamachu stanu przez złośliwego księcia. Aby ją uratować, Asteriks i Obeliks wyruszają na misję, której celem jest uratowanie cesarzowej i przywrócenie pokoju i porządku w Państwie Środka. Po drodze muszą zmierzyć się z szeregiem przeciwników i pokonać wiele przeszkód.

Podejrzana

Podejrzana

Film kryminalny „Podejrzana” to intrygująca i pełna napięcia tajemnica w reżyserii Chan-wook Parka i napisana przez Chan-wook Parka i Seo-kyeong Jeonga. Historia podąża za detektywem, który bada tajemnicze okoliczności śmierci mężczyzny, a detektyw szybko staje się podejrzliwy wobec wdowy po zmarłym. Mroczny ton, trzymająca w napięciu fabuła i porywające zwroty akcji sprawiają, że „Podejrzana” z pewnością zafascynuje widzów od początku do końca. Scenariusz oddaje surowe emocje bohaterów, gdy detektyw zagłębia się w tajemniczą sprawę, a widzowie mają poczucie strachu i oczekiwania na rozwój wydarzeń.

Pukając do drzwi

Pukając do drzwi

Fanów horrorów w całym kraju czeka nie lada gratka w postaci nadchodzącego filmu „Pukając do drzwi„, którego reżyserem i autorem scenariusza jest uznany M. Night Shyamalan. Ten trzymający w napięciu thriller opowiada historię Erica, Andrew i ich adoptowanej córki, którzy spędzają wakacje w spokojnym, odosobnionym domku. Nagle ich spokój zostaje zakłócony przez obecność włamywaczy, z których jeden, Leonard, złowieszczo ogłasza, że rodzina została wybrana do odegrania roli w niepokojącej grze. W miarę upływu czasu trio zostaje zmuszone do wzięcia udziału w złowrogim łańcuchu wydarzeń, który sprawi, że zakwestionują własną moralność i zmierzą się z przerażającymi konsekwencjami swoich działań.

Wieloryb

wieloryb

Wieloryb to uznany przez krytyków film dramatyczny w reżyserii Darrena Aronofsky’ego, napisany przez Samuela D. Huntera, z Brendanem Fraserem w roli głównej. Film śledzi historię otyłego nauczyciela angielskiego, który zmaga się z własnymi problemami osobistymi, próbując odbudować relację ze swoją zrażoną dorastającą córką. Główny bohater Charlie (Brendan Fraser) próbuje naprawić swoje błędy z przeszłości i udowodnić, że może być lepszym ojcem. W miarę jak związek Charliego i jego córki się umacnia, film porusza tematy rodziny, tożsamości, a w końcu odkupienia. Film chwalony jest za surową, emocjonalną narrację i mocne kreacje aktorskie, zwłaszcza Frasera.

Ant-Man i Osa: Kwantomania

Ant-Man i Osa: Kwantomania

Ant-Man i Osa: Kwantomania to bardzo oczekiwany nadchodzący film superbohaterski w reżyserii uznanego Peytona Reeda i napisany przez utalentowanego Jeffa Lovenessa. Film ten jest sequelem Ant-Mana z 2015 roku i kontynuacją Avengers z 2018 roku: Wojna bez granic. Ten pełen akcji sequel śledzi głównych bohaterów Scott Lang i Hope van Dyne, gdy ponownie łączą siły, aby walczyć z potężnym nowym wrogiem. Występują w nim Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer i Laurence Fishburne. Film z pewnością spodoba się zarówno fanom Marvela, jak i nowicjuszom, ponieważ będzie zawierał porywające sekwencje akcji, spektakularne efekty specjalne i wciągającą historię.

Blisko

Blisko

Blisko to wnikliwy i przejmujący dramat o dojrzewaniu w reżyserii Lukasa Dhonta i napisany przez Angelo Tijssensa i Lukasa Dhonta. Film skupia się na bliskiej więzi pomiędzy dwoma trzynastolatkami, Léo i Rémim, którzy przechodzą przez burzliwy okres dorastania. Poprzez swoją przyjaźń, para jest w stanie wspierać się i rozumieć nawzajem, podczas gdy każdy z nich zmaga się z własnymi problemami. W miarę jak historia się rozwija, widzowie zostają zabrani w podróż pełną samopoznania, odwagi i odporności, podczas gdy chłopcy starają się pokonać różne przeszkody w swoim życiu.

Tár

Tár

Tár, niezależny film wyreżyserowany i napisany przez Todda Fielda, śledzi historię Lydii Tár, znanej kompozytorki, która osiągnęła niewiarygodny kamień milowy, zostając pierwszą kobietą dyrygentem jednej z największych orkiestr w Niemczech. Lydia jest zdeterminowaną młodą kobietą, która ciężko pracowała, aby osiągnąć swoje marzenia w dziedzinie zdominowanej przez mężczyzn.

Heaven in Hell

Heaven in Hell

Romans „Heaven in Hell” to mocny dramat romantyczny, którego reżyserami i współautorami są Tomasz Mandes i Mojca Tirs. Śledzi spleciony i namiętny związek dojrzałej kobiety i dużo młodszego mężczyzny, mimo dzielącej dużej różnicy wieku. Choć różnica wieku między nimi jest ogromna, istnieje między nimi niezaprzeczalna i elektryczna więź. Podczas gdy oboje zmagają się z konsekwencjami swojego związku, muszą również stawić czoła reperkusjom dokonywanych przez siebie wyborów. Film zagłębia się w złożoność związków, eksplorując tematy miłości, lojalności i zaangażowania.

Tata

tata

Film „Tata” w reżyserii Anny Maliszewskiej i według scenariusza napisanego przez Annę Maliszewską i Przemysława Chruścielewskiego. Michał, doświadczony kierowca ciężarówki i samotny rodzic, zostaje rzucony w wir nieoczekiwanej przygody, kiedy zostaje zmuszony do zabrania w podróż swojej córki i jej towarzysza. Historia opowiada o tym, jak Michał wyrusza w podróż, która sprawdza jego umiejętności wychowawcze, a także relacje z córką i jej towarzyszką. Po drodze Michał musi zmierzyć się z własną przeszłością i błędami, które popełnił, a także nauczyć się doceniać teraźniejszość i życie, które zbudował.

Fuks 2

fuks 2

Polska komedia „Fuks 2” jest reżyserowana przez Macieja Dutkiewicza, a w rolach głównych występują między innymi Maciej Stuhr, Janusz Gajos i Maciej Musiał. Maciek, dwudziestokilkuletni, wszechstronnie wykształcony młody człowiek, który mimo braku zabezpieczenia finansowego i dostępu do samochodu doskonale radzi sobie z nauką i rozwojem osobistym. Z okazji osiemnastych urodzin Maciek otrzymuje okazję do sprawdzenia swoich możliwości.

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień0