Najlepsze filmy wyprodukowane przez Disney Pixar

admin 13 listopada, 2022

Disney Pixar są znane z produkcji filmów animowanych od lat 80. Pierwsze filmy tej marki powstawały już na początku XX wieku, kiedy to animacja filmowa raczkowała. Ostatnie lata przyniosły spory rozwój tej sfery przemysłu. W ich efekcie pojawiły się hollywoodzkie studia animacji, które również są w stanie wyprodukować wysokobudżetowe filmy. Wśród nich można wymienić Disney Pixar.

najlepsze filmy pixar

Historia Disney Pixar

Początek działalności Disney związany jest z osobą Walta Disney’ego, który zaczynał pracę nad produkcją filmów animowanych już na początku XX wieku. Największy rozwój przemysłu animacji wystąpił w latach 70. w wyniku połączenia się Walta Disney Corporation z koncernem ABC. W wyniku tego pojawiły się pierwsze filmy animowane przez Disneya i ABC. Wraz z rozwojem współczesnej technologii pojawiła się możliwość stworzenia czegoś nowego. W roku 1986, kiedy to na rynek przyszły pierwsze PC-ty z systemem MS-DOS, popyt na nowe rozwiązania rozwinął się w potężną fali. Jednym z najważniejszych na przestrzeni lat 80. było powstanie Pixar. Inicjatorem był właściciel hollywoodzkiej agencji public relations Ed Catmull. Wraz z Jorgem Knollem i Stevem Jobsem założył on studio, które zamierzało stworzyć pierwszą animację pozwalającą na wyświetlanie obrazów na ekranie komputera. W latach 90. studio stało się częścią wspomnianej wyżej Disney Corporation za cenę 7 milionów dolarów. Do roku 2005, kiedy to powstała najnowsza, czwarta generacja studia, Pixar było oddzielnym podmiotem biznesowym przedstawiającym wspólny interes Disneya. Wtedy to, w wyniku połączenia, powstał Disney Pixar. Obecnie studio to jest wyjęte na wyjątkowo imponujący poziom doświadczenie.

Nasza lista najlepszych filmów Disney Pixar

Pełna lista zamieszczona poniżej zawiera filmy, które uważamy za najlepsze. Aby mieć pewność, że nic nie pominęliśmy jesteśmy przekonani, że znajdą się tam też najnowsze filmy.

Toy Story (1995)

toy story cały film

Toy Story to amerykański film animowany komputerowo z 1995 roku wyprodukowany przez Pixar Animation Studios dla Walt Disney Pictures. Film został wyreżyserowany przez Johna Lassetera na podstawie scenariusza Jossa Whedona, Andrew Stantona, Joela Cohena i Aleca Sokolowa, a głosy Toma Hanksa i Tima Allena. Film opowiada o grupie zabawek, które ożywają i wyruszają na przygody poza domami swoich właścicieli. Toy Story był pierwszym pełnometrażowym filmem, który został w pełni animowany komputerowo, a także pierwszym filmem fabularnym firmy Pixar. Film ukazał się w kinach 22 listopada 1995 roku i odniósł natychmiastowy sukces komercyjny, zarobił na całym świecie ponad 361 milionów dolarów. Film spotkał się z uznaniem krytyków, a wielu z nich nazwało go ważnym kamieniem milowym w historii animacji. Zdobył Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny i był nominowany do trzech innych Oscarów, w tym za najlepszą oryginalną piosenkę i najlepszą oryginalną muzykę. Najnowsza część Toy Story 4 cały film ukazała się w 2019 roku.

Gdzie jest nemo (2003)

Gdzie jest nemo cały film

Gdzie jest Nemo to amerykański film komputerowo-animowany z 2003 roku, wyprodukowany przez Pixar Animation Studios i wydany przez Walt Disney Pictures. Napisany i wyreżyserowany przez Andrew Stantona i Lee Unkrich, opowiada historię nadopiekuńczego błazenka Marlina (Albert Brooks), który wraz z królewskim niebieskim tangiem o imieniu Dory (Ellen DeGeneres), szuka swojego porwanego syna Nemo (Alexander Gould) aż do Sydney Harbour. Po drodze Marlin uczy się podejmować ryzyko i akceptuje Nemo takim, jakim jest.
Film został wydany 30 maja 2003 roku i od tego czasu zarobił ponad 936 milionów dolarów na całym świecie. Zdobył Oscara za najlepszy film animowany i był nominowany do nagrody za najlepszy scenariusz oryginalny. Finding Nemo jest najlepiej sprzedającym się DVD wszech czasów, z ponad 40 milionami sprzedanych egzemplarzy w 2006 roku. Film został ponownie wydany w wersji 3D 14 września 2012 roku.

To nie wypanda (2022)

To nie wypanda cały film

Animowany film Julii Cho i Domee Shi To nie wypanda online to pełna uroku i ciepła opowieść o podróży młodej dziewczyny w poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Film śledzi losy Mei, przedwcześnie dojrzałej i pełnej werwy dziewczynki, która pokonuje drogę przez wzloty i upadki dorastania.
„To nie wypanda” to piękny i wzruszający film, który trafi do widzów w każdym wieku. Julia Cho i Domee Shi stworzyły film, który jest zarówno zabawny, jak i skłaniający do refleksji.

Buzz Astral (2022)

Buzz astral cały film

Buzz Astral online to nowy film wytwórni Pixar, którego reżyserem jest Angus MacLane. Film opowiada o kosmicznym strażniku, który łączy się z żółtodziobem, aby uratować galaktykę przed złym imperatorem. Film trafił do kin w 2022 roku.

Luca (2021)

luca cały film

Luca to kolejne dzieło Pixar, śledzi historię młodego chłopca, który odkrywa, że jest potworem morskim. Film rozgrywa się w oszałamiająco pięknym Amalfi Coast we Włoszech i został wydany w czerwcu 2021 roku.
Jako ktoś, kto kocha animację, naprawdę musi zobaczyć cały film Luca. Uwielbiam, że jest osadzony w tak pięknej lokalizacji i byłem podekscytowany rozwijającą się historią. Myślę, że Pixar wykonał świetną pracę z tym filmem.

Co w duszy gra (2021)

co w duszy gra cały film

„Co w duszy gra” Pixara to chwytający za serce i zachwycający wizualnie film o tym, co to znaczy być żywym. Wyreżyserowany przez Pete’a Doctera Co w duszy gra cda śledzi historię Joe, mężczyzny w średnim wieku, który stracił pasję do życia. Po doświadczeniu bliskim śmierci, Joe zostaje wysłany do „Wielkiego Przed”, gdzie spotyka młodą dziewczynę o imieniu 22, która jest zdeterminowana, aby uciec od cyklu reinkarnacji.
„Co w duszy gra” to piękny film, który pozostawi Cię z refleksją nad sensem życia. Bohaterowie filmu są niesamowicie relatywni, a historia jest zarówno wzruszająca, jak i humorystyczna. Docter po raz kolejny stworzył arcydzieło, które z pewnością pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Coco (2017)

coco cały film

Coco cały film to animacja studia Pixar z 2017 roku o młodym chłopcu o imieniu Miguel, który marzy o zostaniu muzykiem, pomimo pokoleniowego zakazu muzyki w jego rodzinie. Kiedy Miguel przypadkowo trafia do Krainy Umarłych, musi znaleźć sposób na powrót do Krainy Żywych, zanim będzie za późno. Po drodze spotyka barwne postacie i uczy się, jak ważna jest rodzina, tradycja i podążanie za marzeniami.

Podsumowanie

To już koniec, przedstawiliśmy Wam naszą subiektywną listę najlepszych filmów Pixar’a. Bez wątpienia każdy może się z nami nie zgodzić i mieć swoje ulubione filmy tego studia, ale na pewno każdy też kocha przynajmniej jeden animowany film stworzony przez Disney Pixar. Dzięki za przeczytanie, cześć!

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień0