Najlepsze filmy na walentynki

admin 19 stycznia, 2023

Walentynki to idealny moment, aby zaszyć się na kanapie ze swoją wyjątkową osobą i obejrzeć romantyczny film. Niezależnie od tego, czy szukasz klasycznej historii rozgrzewającej serce, wyjątkowo zabawnego romansu, czy dramatycznego wyciskacza łez, jest mnóstwo wspaniałych filmów do wyboru. Oto niektóre z najlepszych filmów na Walentynki, które z pewnością sprawią, że dzień zakochanych będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

After 4 (2022)

after 4

After 4, w reżyserii Castille Landon śledzi burzliwy związek Tessy i Hardina. Po pokonaniu wielu prób i przeszkód, ich związek stał się bardziej odporny i silny niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak kiedy głęboko skrywane tajemnice między obojgiem partnerów zostają ujawnione, czeka ich największe wyzwanie. To właśnie w tej sytuacji muszą zdecydować, czy ich więź jest wystarczająco silna, by przetrwać, czy też będą zmuszeni zmierzyć się z konsekwencjami sekretów z przeszłości, które grożą ich rozerwaniem. Pomimo zewnętrznych nacisków i napięć, Tessa i Hardin muszą określić, czy ich związek jest wart walki i czy ich miłość jest w stanie przetrwać wszelkie przeszkody.

Jeden Dzień (2011)

Jeden dzień

„Jeden Dzień” to romantyczna komedia z 2011 roku w reżyserii Lone Scherfig. Historia dwójki przyjaciół, Emmy (Anne Hathaway) i Dextera (Jim Sturgess), którzy poznają się na studiach i przez kolejne 20 lat spotykają się tylko raz w roku, 15 lipca. Przez lata ich relacja przechodzi przez różne etapy – od przyjaźni po miłość – ale nigdy nie są w stanie dojść do porozumienia i być razem.

Pamiętnik (2004)

Pamiętnik (2004)

„Pamiętnik” jest dramatem miłosnym wyreżyserowanym przez Nicka Cassavetesa. Allie i Noaha to młodzi ludzie, którzy poznają się w latach 30-tych i zakochują się bez pamięci. Ich miłość jest jednak przeszkodzona przez różnice społeczne i rodzicielskie niezgodności.

Grease (1978)

Grease (1978)

„Grease” – musical z 1978 roku reżyserowany przez Randalphha Kleisera. Produkcja śledzi losy Sandy i Danny’ego, młodych ludzi, którzy poznają się w wakacje i zakochują się bez pamięci. Ich miłość jest jednak zakłócona przez różnice kulturowe i trudności związane z przejściem do nowej szkoły. Sandy jest nieśmiałą i skromną dziewczyną, a Danny jest liderem grupy tancerzy i muzyków, znanej jako „T-Birds”. Gdy Sandy przychodzi do nowej szkoły, Danny próbuje przekształcić się w kogoś, kim nie jest, by przypodobać się Sandy.

Duma i uprzedzenie (2005)

Duma i uprzedzenie (2005)

„Duma i uprzedzenie” z 2005 roku jest adaptacją powieści Jane Austen o tym samym tytule. Opowiada on historię rodziny Bennetów, która składa się z pięciu córek. Główną bohaterką jest Elizabeth Bennet, która jest inteligentna, silna i niezależna. Jej rodzina zamieszkuje prowincjonalne miasto i zamierza znaleźć dla swoich córek bogatych mężów. Elizabeth jest przeciwna temu i nie jest zainteresowana małżeństwem dla pieniędzy. W międzyczasie pojawia się na scenie nowy sąsiad, Fitzwilliam Darcy (Matthew Macfadyen) , który jest bogaty i przystojny, ale jego duma i uprzedzenie wobec niższych warstw społecznych uniemożliwiają mu nawiązanie przyjaźni z rodziną Bennetów.

Pretty Woman (1990)

Pretty Woman (1990)

Romantyczna komedia „Pretty Woman” opowiada historię Vivian (Julia Roberts) – prostytutki, która spotyka Edwarda (Richard Gere) – bogatego i surowego biznesmena. Edward zatrudnia Vivian na tygodniowy układ, aby towarzyszyła mu podczas ważnych spotkań biznesowych, ale ich relacja przeradza się w coś więcej.

After 3. Ocal mnie (2021)

After 3. Ocal mnie (2021)

After 3: Ocal mnie” to trzecia część filmowej serii „After” z 2021 roku. Film jest adaptacją powieści autorstwa Anna Todd. Opowiada on historię miłości między Tessą (Josephine Langford) i Hardinem (Hero Fiennes Tiffin). Poprzednie części serii opowiadały o ich trudnym związku, pełnym kłótni i nieporozumień. Tessa i Hardin przeszli przez wiele trudności, ale w końcu zdecydowali się być razem. W trzeciej części ich miłość jest wystawiona na próbę, gdy pojawia się nowa osoba, która chce rozdzielić ich.

Listy do M. 5 (2022)

Listy do M. 5 (2022)

Listy do M 5” to kontynuacja popularnej polskiej serii filmów „Listy do M.”. Film opowiada o wigilijnych perypetiach znanych bohaterów, którzy przeżywają nowe przygody i rozwiązują różne problemy podczas świąt Bożego Narodzenia. Film jest pełen humoru, emocji i wzruszeń, a także przedstawia uniwersalne wartości, takie jak rodzina, przyjaźń i miłość. Warto wspomnieć, że seria „Listy do M.” cieszy się dużym uznaniem wśród widzów w Polsce, a każda kolejna część jest oczekiwana z niecierpliwością.

Perfect Addiction (2023)

Perfect Addiction (2023)

Perfect Addiction” skupia się na historii odnoszącej sukces trenerki boksu. Romans przedstawia nam kobietę, która odkrywa, że jej chłopak, aktualny mistrz, zdradza ją z jej własną siostrą. Zdradzona kobieta postanawia zemścić się na nim, szkoląc jedynego człowieka, który jest w stanie go zdetronizować: jego arcywroga Kaydena.

Plan na miłość (2023)

Plan na miłość (2023)

Plan na miłość, wyreżyserowany przez Shekhara Kapura, podąża za Zoe, ciekawską dokumentalistką, w jej podróży mającej na celu odkrycie tajemnicy prawdziwej miłości. W swojej misji wyrusza na cyfrową przygodę randkową, używając różnych aplikacji, aby znaleźć swoją bratnią duszę. Niestety, jej podróż jest usłana komicznymi nieszczęściami, które stawiają jej matkę, Cath, w poważnych tarapatach. Mimo niepowodzeń Zoe nie ustaje w swojej misji, zdeterminowana, by udowodnić, że prawdziwa miłość istnieje we współczesnym świecie.

Walentynki (2010)

Walentynki (2010)

„Walentynki” to świetna komedia romantyczna w reżyserii Garry’ego Marshalla. Fabuła filmu przedstawia nam różne historie miłosne, które mają miejsce w Los Angeles w dniu Walentynek. Główna obsada filmu składa się z wielu znanych aktorów, takich jak Julia Roberts, Anne Hathaway, Jessica Alba, Ashton Kutcher, Bradley Cooper i Jamie Foxx. Film jest opowieścią o miłości, przyjaźni i związkach, które są testowane w dniu Walentynek.

Te filmy to tylko kilka propozycji na romantyczny wieczór z drugą połówką. Niezależnie od tego, czy wybierzesz komedię, dramat czy musical, ważne jest, aby wybrać film, który będzie odpowiedni dla Was obojga. W końcu Walentynki to dzień, kiedy chcemy pokazać drugiej osobie, jak bardzo ją kochamy.

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień0