Kraina lodu 3 – Kiedy premiera i co wiemy o filmie?

admin 19 sierpnia, 2023

„Kraina Lodu 3” to oficjalnie zapowiedziana kontynuacja przebojowej animowanej serii Disneya, która opowiada o przygodach siostrzanych księżniczek Anny i Elsy, sympatycznego bałwanka Olafa i odważnego Kristoffa. Pierwsze dwa filmy „Kraina Lodu” zdobyły ogromną popularność i uznanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, a także zgarnęły wiele nagród, w tym Oscary za najlepsze piosenki. Co więc możemy spodziewać się po trzeciej części tej zimowej sagi?

Data premiery „Kraina Lodu 3”: Kiedy zobaczymy kolejne przygody Anny i Elsy?

„Kraina Lodu 3” został oficjalnie potwierdzony przez szefa Disneya Boba Igera w lutym 2023 roku podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych firmy. Jednak Iger nie ujawnił żadnych szczegółów na temat tego, jak daleko jest praca nad nowym filmem. Biorąc pod uwagę, że między premierami „Kraina Lodu” i „Kraina Lodu 2” minęło sześć lat, można przypuszczać, że na trzecią część będziemy musieli poczekać do 2025 roku. Oczywiście, jeśli nie pojawią się żadne opóźnienia związane z pandemią koronawirusa lub innymi czynnikami.

Kto użyczy głosu naszym ulubionym bohaterom?

Nie wyobrażamy sobie filmu „Kraina Lodu” bez głosów Kristen Bell jako Anny, Idiny Menzel jako Elsy, Josha Gada jako Olafa i Jonathana Groffa jako Kristoffa (i Svena). Wszyscy oni prawdopodobnie powrócą w trzeciej części i chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez Disneya, Menzel zasugerowała, że tak będzie – choć sama nie wie nic na temat fabuły filmu. „Szczerze mówiąc, zrobili nam smaka, ale nie mam pojęcia. Nie pokazują ci scenariusza. Nie pokazują ci niczego” – powiedziała w czerwcu 2023 roku w rozmowie z Billboard.

Poza głównymi bohaterami, możemy spodziewać się również powrotu Sterlinga K Browna jako Mattiasa, Jasona Rittera jako Rydera z plemienia Northuldra, Rachel Matthews jako jego siostry Honeymaren i Ciarána Hindsa jako przywódcy trolli skalnych Pabbiego. Po retrospekcjach w „Kraina Lodu 2” możliwe jest także ponowne pojawienie się Evan Rachel Wood i Alfreda Moliny jako rodziców Anny i Elsy – Iduny i Agnara.

Jakie tajemnice i zagrożenia czekają na siostry z Arendelle w „Krainie Lodu 3”?

Druga część serii pokazuje Annę i Elsę, które udają się do zaklętego lasu poza Arendelle, aby odkryć, dlaczego tajemniczy głos woła Elsę i powstrzymać duchy zaczarowane przed zniszczeniem Arendelle. Okazuje się, że w przeszłości doszło do bitwy między żołnierzami Arendelle a ludźmi z Northuldra, którzy żyją w lesie, co spowodowało odcięcie lasu od reszty świata. Elsa odkrywa również, że jest piątym duchem łączącym cztery elementy: ogień, wodę, ziemię i powietrze. W końcu Elsa decyduje się pozostać w lesie ze swoimi nowymi przyjaciółmi z Northuldra, a Anna zostaje królową Arendelle.

Jak więc może wyglądać fabuła „Kraina Lodu 3”? Na razie nie wiemy nic na pewno, ale możemy spekulować na podstawie tego, co widzieliśmy w poprzednich filmach. Możliwe jest na przykład, że Anna i Elsa będą musiały stawić czoła nowemu zagrożeniu, które zmusi je do ponownego połączenia sił. Może to być związane z pochodzeniem magii Elsy, która nadal nie została w pełni wyjaśniona. Może też pojawić się jakiś nowy wróg, który będzie chciał wykorzystać moc Elsy do własnych celów. A może Anna i Elsa będą musiały zmierzyć się z własnymi problemami osobistymi, takimi jak miłość, rodzina czy odpowiedzialność.

Niektórzy fani spekulują również, że „Kraina Lodu 3” może wprowadzić pierwszą otwarcie homoseksualną postać w filmie Disneya. Chodzi oczywiście o Elsę, która od dawna jest uważana za ikonę społeczności LGBTQ+. Niektórzy wskazują na to, że jej piosenka „Let It Go” z pierwszego filmu jest metaforą akceptacji własnej tożsamości, a także na to, że Elsa nigdy nie wykazywała zainteresowania żadnym mężczyzną. W „Kraina Lodu 2” pojawia się również scena, w której Elsa tańczy z Honeymaren, co niektórzy interpretują jako zalążek romansu. Czy Disney zdecyduje się na tak odważny krok i da Elsie partnerkę w trzeciej części? Tego nie wiemy, ale na pewno byłoby to historyczne wydarzenie.

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień0