What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Święty Cały Film (2023) • CDA • Online • Rejestracja potrwa
  dosłownie 30 sekund


 • Wyszykaj swój
  film


 • Dołącz do
  naszych
  użytkownikówZAREJESTRUJ SIĘ LUB ZALOGUJ

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Święty

Święty

Święty
2023/03/24Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Święty
Tytuł oryginalny: Święty
Kraj produkcji: Poland
Premiera: 2023
Czas trwania: 105 Minut
Gatunek:

Przejdź do rejestracji, wyszukaj film i sprawdź dostępność źródeł do niego

Poznaj i dowiedz się gdzie obejrzeć cały film Święty online

Jeśli lubisz kryminały z nutką historii i polityki, to cały film Święty jest dla Ciebie. To fabularyzowana opowieść o śledztwie w sprawie kradzieży figury świętego Wojciecha z katedry gnieźnieńskiej w latach 80. XX wieku. Film jest koprodukcją TVP i reżyserii Sebastiana Buttnego, a w rolach głównych występują Mateusz Kościukiewicz i Lena Góra.

Fabuła całego filmu Święty

Akcja produkcji Święty cały film rozgrywa się wiosną 1986 roku. Nocą z katedry gnieźnieńskiej zostaje skradziona srebrna figura świętego Wojciecha z relikwiarza. Andrzej Baran (Mateusz Kościukiewicz), porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do tej trudnej sprawy. Wkrótce odkrywa, że za kradzieżą może stać nie tylko zwykły włamywacz, ale też polityczna intryga, mająca wpłynąć na relacje państwo-Kościół w PRL-u. Baran musi zmierzyć się nie tylko ze złodziejami i agentami SB, ale też ze swoimi własnymi demonami i uczuciem do Joli (Lena Góra), córki księdza Stefana (Leszek Lichota), który strzeże relikwii.

Reżyseria filmu Święty cda

Film Święty cda jest drugim pełnometrażowym dziełem Sebastiana Buttnego po debiucie Zabawa zabawa (2018). Reżyser znany jest z tworzenia filmów o silnym napięciu dramatycznym i społecznym kontekście. W Świętym Buttny podejmuje temat konfliktu między państwem a Kościołem w czasach komunizmu oraz zagadkę historyczną dotyczącą losów figury świętego Wojciecha. Reżyser przyznaje, że inspirował się prawdziwymi wydarzeniami oraz książką “Święty Wojciech – patron Polski” autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.

Obsada filmu

W filmie Święty występuje znakomita obsada aktorska, która nadaje wiarygodności i emocji postaciom. Mateusz Kościukiewicz gra rolę Andrzeja Barana, porucznika MO, który prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży figury świętego Wojciecha. Aktor znany jest z takich filmów jak Sala samobójców (2011), Bogowie (2014) czy Boże Ciało (2019). Lena Góra gra rolę Joli Baranowej, córki księdza Stefana i obiektu westchnień Andrzeja Barana. Aktorka ma na swoim koncie role w serialach takich jak Na dobre i na złe (2009-2010), O mnie się nie martw (2014-2020) czy Komisarz Alex (2017-2020). Leszek Lichota gra rolę księdza Stefana Baranowego, proboszcza parafii gnieźnieńskiej i opiekuna relikwii świętego Wojciecha. Aktor znany jest z takich produkcji jak Pitbull (2005-2008), Ranczo (2006-2016) czy Wataha (2014-2020).

Czy warto obejrzeć ten film?

Film Święty to ciekawy i wart obejrzenia kryminał historyczny o jednej z najbardziej tajemniczych spraw w polskiej historii – kradzieży figury świętego Wojciecha. Film łączy w sobie elementy sensacji, dramatu i romansu, a także porusza ważne tematy dotyczące tożsamości narodowej i religijnej. Film jest też hołdem dla patrona Polski i jego znaczenia dla polskiej kultury. Film Święty z pewnością zainteresuje zarówno miłośników filmów kryminalnych, jak i pasjonatów historii. 


Święty cały film

Wyszukaj Święty Cały Film

Rok premiery całego filmu Święty: 2023, kraj produkcji: Poland, czas trwania filmu: 105 Minut.

Reżyser

Obsada

Lena Góra isJola Baran
Jola Baran
Leszek Lichota isPriest Stefan
Priest Stefan
Michał Włodarczyk isGrzesiek Leszczyński
Grzesiek Leszczyński
Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Amsterdam
Holy Spider
Dusiciel z Bostonu
Dziki wiatr
Jestem Mordercą
Bielmo
Nazywam się Vendetta
Batman
Wrobiony
Jak pokochałam gangstera
Niebezpieczni dżentelmeni
Dziewczyny z Dubaju