What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Sisu Cały Film (2023) • CDA • Online • Rejestracja potrwa
  dosłownie 30 sekund


 • Wyszykaj swój
  film


 • Dołącz do
  naszych
  użytkownikówZAREJESTRUJ SIĘ LUB ZALOGUJ

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Sisu

Sisu

Sisu
2023/01/27Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Sisu
Tytuł oryginalny: Sisu
Kraj produkcji: Finlandia
Premiera: 2023
Czas trwania: 91 Minut
Gatunek:

Przejdź do rejestracji, wyszukaj film i sprawdź dostępność źródeł do niego

Poznaj i dowiedz się gdzie obejrzeć cały film Sisu online

Sisu to fińskie słowo oznaczające niezłomność, wytrwałość i odwagę. To także tytuł najnowszego filmu Jalmari Helandera, który opowiada o walce o złoto w Laponii podczas II wojny światowej. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z historii Finlandii oraz osobistymi doświadczeniami reżysera. W tym artykule przedstawię Ci fabułę, reżyserię, obsadę i moją opinię o Sisu cały film.

Złoto czy życie: fabuła całego filmu Sisu

Cały film Sisu opowiada o Aarne Koskela (Jorma Tommila), byłym żołnierzu fińskim, który po zakończeniu wojny zimowej zajmuje się poszukiwaniem złota w Laponii. Pewnego dnia znajduje ogromną ilość sztabek ukrytych w jaskini i postanawia je sprzedać w mieście. Jednak jego plany krzyżuje pojawienie się oddziału nazistów pod dowództwem okrutnego oficera SS Ericha von Klausa (Aksel Hennie), który dowiaduje się o skarbie i chce go przejąć. Rozpoczyna się brutalna gra o przetrwanie między Aarnem a Erichem, w której liczy się tylko siła i spryt.

Od komedii do dramatu: reżyseria filmu Sisu online

Reżyser Jalmari Helander jest znany z tworzenia filmów pełnych humoru i fantazji, takich jak Rarolantek (2010) czy Big Game (2014). Tym razem jednak postawił na bardziej poważny i realistyczny ton. Film Sisu online jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z historii Finlandii oraz osobistymi doświadczeniami reżysera, który sam pochodzi z Laponii. Film ma być hołdem dla fińskiego ducha walki i niezłomności zwanej sisu. Film został nakręcony w autentycznych sceneriach Laponii oraz w studiach filmowych w Bułgarii. Muzyka filmowa została skomponowana przez Mika Orasmaę.

Obsada filmu Sisu cda

Film Sisu cda ma ciekawą obsadę aktorską, która składa się zarówno z znanych gwiazd jak i mniej znanych twarzy. W roli głównego bohatera Aarne Koskela występuje Jorma Tommila, znany z Rarolantka oraz Big Game. Jego przeciwnikiem jest Aksel Hennie jako Erich von Klaus,

norweski aktor znany z filmów Headhunters (2011) czy Hercules (2014). W roli fińskiej dziewczyny pomagającej Aarnemu występuje Mimosa Willamo, debiutantka w kinie. W roli brytyjskiego żołnierza sojuszniczego występuje Jack Doolan, znany z serialu The Green Green Grass.

Sisu: film wart obejrzenia?

Moim zdaniem film Sisu jest interesującym i emocjonującym filmem akcji z historycznym tłem. Film pokazuje niezwykłą historię walki o wolność i godność w trudnych czasach. Film ma też piękne zdjęcia i muzykę, które oddają klimat Laponii. Film może być jednak zbyt brutalny i krwawy dla niektórych widzów, a także zawierać pewne nieścisłości historyczne. Film jest więc propozycją dla tych, którzy lubią filmy o II wojnie światowej i fińskiej kulturze.

Mam nadzieję, że ten artykuł zachęcił Cię do obejrzenia filmu Sisu lub do poznania więcej o historii Finlandii.


Sisu cały film

Wyszukaj Sisu Cały Film

Rok premiery całego filmu Sisu: 2023, kraj produkcji: Finlandia, czas trwania filmu: 91 Minut.

Reżyser

Obsada

Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Na Zachodzie bez zmian
Legion of Super-Heroes
Niezniszczalni 4
Nazywam się Vendetta
Królowa wojownik
Dzika noc
Tajna baza
Wszystko wszędzie naraz
The Killer
Black Adam
Pan Wilk i spółka. Bad Guys
Doktor Strange w multiwersum obłędu