What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Liczba doskonała Cały Film (2022) • CDA • Online • Rejestracja potrwa
  dosłownie 30 sekund


 • Wyszykaj swój
  film


 • Dołącz do
  naszych
  użytkownikówZAREJESTRUJ SIĘ LUB ZALOGUJ

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Liczba doskonała

Liczba doskonała

Liczba doskonała
2022/09/14Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Liczba doskonała
Tytuł oryginalny: Liczba doskonała
Kraj produkcji: Poland
Premiera: 2022
Czas trwania: 87 Minut
Gatunek:

Przejdź do rejestracji, wyszukaj film i sprawdź dostępność źródeł do niego

Poznaj i dowiedz się gdzie obejrzeć cały film Liczba doskonała online

Liczba doskonała cały film to najnowsze dzieło reżysera Krzysztofa Zanussiego, który jest uważany za jednego z najwybitniejszych twórców polskiego kina. Film powstał we współpracy z Izraelem i Włochami i jest częścią trylogii o ludziach poszukujących sensu życia w świecie nauki i technologii. Film miał swoją premierę na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2022 roku.

Spotkanie dwóch pokoleń geniuszy matematycznych w całym filmie Liczba doskonała

Liczba doskonała cały film opowiada o spotkaniu dwóch pokoleń geniuszy matematycznych: Joachima (Andrzej Seweryn), dobiegającego kresu życia mężczyzny spełnionego zawodowo i osobowo, oraz Davida (Jan Marczewski), młodego studenta z niezwykłym talentem do liczb. Joachim jest profesorem emerytowanym, który zajmuje się teorią liczb doskonałych – liczb równych sumie swoich dzielników mniejszych od nich samych. David jest jego uczniem i podziwia go za jego osiągnięcia naukowe i życiowe. Jednak David ma też własne problemy: cierpi na depresję i nie potrafi znaleźć miłości. Joachim postanawia mu pomóc i zaprasza go do swojego domu w górach, gdzie próbuje mu pokazać, że życie ma więcej wartości niż tylko matematyka.

Refleksja nad sensem życia, miłością i sukcesem – Liczba doskonała online

Film Liczba doskonała online jest refleksją nad sensem życia, miłością i sukcesem. Zanussi porusza w nim uniwersalne pytania o to, co sprawia, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni. Czy wystarczy nam tylko pasja do nauki? Czy potrzebujemy też relacji z innymi ludźmi? Czy sukces zawodowy gwarantuje nam spokój ducha? Czy można pogodzić racjonalność z emocjonalnością? Film stawia tezę, że odpowiedź na te pytania nie jest jednoznaczna i zależy od indywidualnego wyboru każdego człowieka.

Wybitna obsada

W roli Joachima występuje Andrzej Seweryn, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Seweryn grał wcześniej w kilku filmach Zanussiego, m.in. w Spirali (1978) czy Życiu jako śmiertelnej chorobie przenoszonej drogą płciową (2000). W roli Davida debiutuje Jan Marczewski, syn reżysera Andrzeja Wajdy. Marczewski jest również muzykiem i kompozytorem. W filmie pojawiają się także inni znakomici aktorzy polscy i zagraniczni, m.in. Jan Nowicki, Julia Latosińska czy Ihor Aronov.

Warto obejrzeć?

Film Liczba doskonała to propozycja dla widzów szukających ambitnego kina autorskiego z przesłaniem. Film nie jest łatwy ani lekki, ale skłania do refleksji nad własnym życiem i wyborami. Film ma również walory artystyczne: piękną muzykę skomponowaną przez Wojciecha Kilara oraz ciekawą scenografię nawiązującą do matematyki i geometrii. Film Liczba doskonała to dowód na to, że Krzysztof Zanussi nadal ma coś do powiedzenia współczesnemu kinu i widzom.


Liczba doskonała cały film

Wyszukaj Liczba doskonała Cały Film

Rok premiery całego filmu Liczba doskonała: 2022, kraj produkcji: Poland, czas trwania filmu: 87 Minut.

Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać