What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Czarodziejski flet Cały Film (2022) • CDA • Online • Rejestracja potrwa
  dosłownie 30 sekund


 • Wyszykaj swój
  film


 • Dołącz do
  naszych
  użytkownikówZAREJESTRUJ SIĘ LUB ZALOGUJ

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Czarodziejski flet

Czarodziejski flet

The Magic Flute – Das Vermächtnis der Zauberflöte
2022/11/17Not Rated
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Czarodziejski flet
Tytuł oryginalny: The Magic Flute – Das Vermächtnis der Zauberflöte
Kraj produkcji: Niemcy
Premiera: 2022
Czas trwania: 124 Minut

Przejdź do rejestracji, wyszukaj film i sprawdź dostępność źródeł do niego

Poznaj i dowiedz się gdzie obejrzeć cały film Czarodziejski flet online

Czarodziejski flet cały film to produkcja, która łączy operę Mozarta i Schikanedera z gatunkiem fantasy i przygodowym. Film przenosi akcję znanej opery do współczesności i dodaje do niej elementy magii i tajemnicy. Film jest dziełem niemieckiego reżysera Floriana Sigla i miał swoją premierę na Zurich Film Festival w 2022 roku. W tym artykule przedstawię Ci fabułę, reżyserię, obsadę i moją opinię o filmie Czarodziejski flet.

Od Londynu do Alp: fabuła całego filmu Czarodziejski flet

Cały film Czarodziejski flet opowiada o 17-letnim Timie Walkerze (Amir Wilson), który po śmierci matki wyjeżdża z Londynu do Austrii, aby uczęszczać do słynnej szkoły muzycznej Mozarta. Tam poznaje Sarastro (F. Murray Abraham), dyrektora szkoły i potężnego maga, który powierza mu zadanie odnalezienia magicznej fletni. Ta fletnia jest kluczem do uratowania świata przed złym Monostatosem (Iwan Rheon), który chce wykorzystać jej moc do własnych celów. W swojej misji Timowi towarzyszą jego nowi przyjaciele: Pamina (Jeanne Goursaud), córka Sarastro; Papageno (Moritz Jahn), zabawny ptasiarz; oraz Tamino (Aaron Altaras), tajemniczy chłopak z przeszłością.

Od opery do filmu: reżyseria filmu Czarodziejski flet online

Reżyser Florian Sigl twierdzi, że jest wielkim fanem opery Die Zauberflöte i chciał stworzyć film, który byłby hołdem dla tego dzieła. Jednocześnie chciał nadać mu nowoczesny charakter i zwrócić uwagę na uniwersalne tematy takie jak miłość, przyjaźń, odwaga i wolność. Film Czarodziejski flet online łączy więc elementy opery z gatunkiem fantasy i akcji. Zdjęcia do filmu były realizowane w pięknych sceneriach Alp austriackich oraz w Londynie. Muzyka filmowa zawiera fragmenty oryginalnej opery oraz nowe kompozycje nawiązujące do niej.

Od gwiazd do debiutantów: obsada filmu

Film ma ciekawą obsadę aktorską, która składa się zarówno z znanych gwiazd jak i mniej znanych twarzy. W roli głównego antagonisty Monostatosa występuje Iwan Rheon, znany z seriali Gra o tron i Inhumans. Jego rywalem jest F. Murray Abraham jako Sarastro, laureat Oscara za rolę w Amadeuszu Milosza Formana. W rolach młodych bohaterów widzimy Amir Wilsona jako Tima Walkera, Jeanne Goursaud jako Paminę oraz Moritza Jahna jako Papagena. Wilson jest znany z seriali His Dark Materials i Sekretne ogrody; Goursaud grała w Barbarzyńcach; a Jahn w Czerwonym punkcie.

Od magii do rzeczywistości: podsumowanie i czy warto obejrzeć film

Film Czarodziejski flet jest interesującym eksperymentem artystycznym, który próbuje połączyć dwa różne światy: operowy i filmowy. Nie jest to łatwe zadanie i nie

wszystkim może się spodobać. Niektórzy mogą zarzucić filmowi zbytnią swobodę w interpretacji opery lub brak wiarygodności w niektórych scenach. Jednak film ma też swoje zalety: piękną muzykę, widowiskowe efekty specjalne, sympatycznych bohaterów i ciekawą fabułę. Film jest więc propozycją dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne adaptacje i chcą się zanurzyć w magicznym świecie fletni.

Mam nadzieję, że ten artykuł zachęcił Cię do obejrzenia filmu Magiczny flet lub do ponownego odkrycia opery Mozarta i Schikanedera.


Czarodziejski flet cały film

Wyszukaj Czarodziejski flet Cały Film

Rok premiery całego filmu Czarodziejski flet: 2022, kraj produkcji: Niemcy, czas trwania filmu: 124 Minut.

Reżyser

Florian Sigl
Reżyser

Obsada

Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Black Adam
Kot w butach: Ostatnie życzenie
Dungeons & Dragons: Złodziejski honor
Luca
Tom i Jerry na Dzikim Zachodzie
Gdzie jest Nemo
Hokus Pokus 2
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka
Akademia Pana Kleksa. Część 1
Rozczarowana
Akademia Dobra i Zła
Nel i tajemnica Kurokota