What's happening?

Frazy powiązane z filmem:

Brainwashed: seks, kamera, władza Cały Film (2022) • CDA • Online • Rejestracja potrwa
  dosłownie 30 sekund


 • Wyszykaj swój
  film


 • Dołącz do
  naszych
  użytkownikówZAREJESTRUJ SIĘ LUB ZALOGUJ

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Brainwashed: seks, kamera, władza

Brainwashed: seks, kamera, władza

Brainwashed: Sex-Camera-Power
2022/10/21Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:

Tytuł: Brainwashed: seks, kamera, władza
Tytuł oryginalny: Brainwashed: Sex-Camera-Power
Kraj produkcji: USA
Premiera: 2022
Czas trwania: 107 Minut

Przejdź do rejestracji, wyszukaj film i sprawdź dostępność źródeł do niego

Poznaj i dowiedz się gdzie obejrzeć cały film Brainwashed: seks, kamera, władza online

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak kamera filmowa wpływa na sposób postrzegania kobiet i mężczyzn? Czy zdajesz sobie sprawę, że wiele ujęć i kadrów w kinie jest nacechowanych patriarchalnymi kodami narracyjnymi? Czy wiesz, jak to się wiąże z epidemią przemocy seksualnej i dyskryminacji zawodowej kobiet, zwłaszcza w branży filmowej? Jeśli nie, to koniecznie musisz obejrzeć cały film Brainwashed: seks, kamera, władza.

Zarys fabuły całego filmu Brainwashed: seks, kamera, władza

Film bada politykę kinematografii i pokazuje, jak meta-poziom filmowania przekłada się na nierówności płciowe. Reżyserka Nina Menkes, znana niezależna filmowczyni, analizuje ponad 175 klipów z filmów od 1896 do 2020 roku, od Metropolis po Vertigo po Phantom Thread, i przekonująco dowodzi, że ujęcia są zazwyczaj skonstruowane tak, aby przedstawiać kobiety jako obiekty dla użytku, wsparcia i przyjemności męskich podmiotów. Film zawiera wywiady z kobietami i osobami niebinarnymi z branży filmowej, które opowiadają o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach. Film jest wezwaniem do zmiany sposobu widzenia i oglądania filmów oraz do walki z patriarchalnym systemem w kinie i poza nim.

Reżyseria Brainwashed: seks, kamera, władza

Nina Menkes to niezależna filmowczyni, która od ponad trzech dekad tworzy oryginalne i prowokacyjne filmy. Jej dzieła są często nazywane feministycznymi i eksperymentalnymi, a ona sama jest uważana za jedną z najważniejszych głosów współczesnego kina. Menkes zajmuje się tematami takimi jak przemoc, seksualność, alienacja i duchowość. Jej filmy były pokazywane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, takich jak Sundance, Cannes czy Berlinale. Menkes jest także wykładowczynią w California Institute of the Arts i autorką licznych artykułów i prezentacji na temat kinematografii i polityki płciowej. Jej najnowszy cały film Brainwashed: seks, kamera, władza to przełomowy dokument, który bada wpływ ujęć filmowych na kształtowanie patriarchalnej kultury i dyskryminacji kobiet w branży filmowej.

Obsada

Film nie ma typowej obsady aktorskiej, ponieważ jest dokumentem złożonym z fragmentów innych filmów i wywiadów z osobami z branży filmowej. Wśród nich są znane reżyserki, scenarzystki, producentki i aktorki, takie jak Julie Dash, Penelope Spheeris, Charlyne Yi, Joey Soloway, Catherine Hardwicke, Eliza Hittman, Maria Giese czy Rosanna Arquette. Są to kobiety i osoby niebinarne, które mają doświadczenie i wiedzę na temat kinematografii i polityki płciowej. Ich głosy są ważne i inspirujące dla widzów i widzek. Film jest także osobistym projektem reżyserki Niny Menkes. która sama występuje w filmie jako narratorka i badaczka.


Brainwashed: seks, kamera, władza cały film

Wyszukaj Brainwashed: seks, kamera, władza Cały Film

Rok premiery całego filmu Brainwashed: seks, kamera, władza: 2022, kraj produkcji: USA, czas trwania filmu: 107 Minut.

Udostępnień0

Mogą Ci się spodobać

Dobry opiekun
The Flash
Fabelmanowie
Scrooge: Opowieść wigilijna
Syn
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
Nie martw się, kochanie
Chleb i sól
Blondynka
Tár
Następne 365 dni
Forever Young